Ekskurzija osmaša- Italija

Učenici 8. razreda za vrijeme proljetnog odmora za učenike bili su na ekskurziji u Italiji.

Vozeći se preko Slovenije i Italije osmaši su stigli u Veneciju. Po dolasku u Veneciju razgledali su trg Sv. Marka, Most Uzdisaja, Most Rialto i druge znamenitosti.

Putovanje su nastavili prema Padovi gdje su posjetili baziliku Sv. Antuna  i trg  „ Prato delle Valle“ .

Prenoćili su u u Riminiju. Sljedećeg su jutra obišli San Marino. Poslijepodne su proveli u zabavnom parku „Italija u Minijaturi“ .

Sljedećeg dana posjetili su Bolognu,  poznato sveučilišno središte. Nakon ručka obišli su safari park „Natura Viva“. Slijedeća postaja na njihovom putu bila je Verona. Najzanimljivija im je bila Julijina kuća.

Poslijednji četvrti  dan proveli su u Gardalandu u kojemu su se ludo zabavili, kako sami kažu.

objavio: Nika Katerina Batel   datum: 27. 5. 2015.