Imamo pobjednike Sferica!

Ove su godine učenici iz Trviža ponovno sudjelovali u SFerinom godišnjem natječaju za najbolje likovne i literarne radove djece osnovnih i srednjih škola na zadanu temu. Vrijedno je spomenuti da je na natječaj pristiglo 455 literarnih radova iz ukupno 143 škole iz 83 grada, odnosno općine, a naši su učenici – Luka Štefanuti i Glorija Pahor (oboje 5. razred) osvojili 1. i 2. mjesto!

Društvo za znanstvenu fanstastiku Sfera iz Zagreba raspisala je godišnji natječaj za najbolje likovne i literarne radove djece osnovnih i srednjih škola na zadanu temu. Naši su učenici s nestrpljenjem očekivali poziv na sudjelovanje na natječaju te se spremno odazvali pozivu. Ovogodišnje teme za literarne radove učenika od 5. do 8. razreda bile su Škola za vremenske putnike te Stroj koji vodi u drugi svijet. Nakon iščekivanja, ugodno nas je iznenadila vijest da je Luka Štefanuti osvojio 1. mjesto, a Glorija Pahor 2. mjesto u kategoriji učenika od 5. do 8. razreda koji su pisali SF priče na temu Stroj koji vodi u drugi svijet. Svoje će nagrade pobjednici preuzeti na svečanoj dodjeli nagrada u sklopu Svečane skupštine, koja je tradicionalno središnji događaj znanstveno-fantastične konvencije SferaKon, 16. svibnja 2015., s početkom u 20,00 sati. Također, njihovi će radovi biti objavljeni u posebnom izdanju Sferinog glasila Parsek.

ČESTITAMO!

objavio: Nika Katerina Batel   datum: 27. 5. 2015.