Hrvoje Kovačević u Trvižu

U mjesecu  travnju, na veliko oduševljenje učenika, ugostili smo književnika Hrvoja Kovačevića. Događaju  su prisustvovali učenici od 4. do 7. razreda, njihove razrednice te voditeljica škole.

Hrvoje Kovačević rođen je u Požegi 1966. godine. Do sada je objavio niz romana za odrasle, te romana i slikovnica za djecu: Anđelova šala, General Kiro Miš, Idemo dalje, Ljubav Gagule Petoga, Tajna crne kutije, Tajna graditelja straha, Tajna mačje šape, Tajna ribljeg oka, Tajna šaptača lubenicama, Tajna sretnih susjeda, Tajna Stubičkih toplica, Tajna šutljivog dječaka, Tajna Titana Horvata, Tajna tužnog psa, Tajna zlatnog zuba i Tajna zmajeva vrta. Živi u Stubičkim Toplicama kao profesionalni pisac.

Kako bi se što bolje pripremili za dan kada će nam u goste stići Hrvoje Kovačević, učenici Literarne grupe posvetili su se upoznavanju biografije pisca. To je rezultiralo sastavljanjem pitanja koja su postavljali tijekom gostovanja te ih, nakon toga, na satu Literarne grupe, uklopili u intervju (uklopljen u 4. broj Čarobne škrinjice). Još nas je sve više obradovalo saznanje da su knjige, koje su učenici čitali prije susreta te nakon susreta, oduševile. Nadamo se da će ubuduće biti uvrštene i u obveznu lektiru!

objavio: Nika Katerina Batel   datum: 28. 4. 2015.