Sedmaši u Zagrebu

Učenici sedmog razreda zajeno s vršnjacima iz drugih područnih škola boravili su u glavnom gradu.

Posjetili su Institut za fiziku Sveučilišta, Prirodoslovni muzej, Sabor i MC ražena Petrovića.

Bila je to cjelodnevna terenska nastava prepuna novih saznanja i dojmova.

Na IFS-u su sudjelovali na otvorenom danu- manifestaciji na kojoj se na dan otvore vrata vanjskim posjetiteljima. Cilj je pokazati aktivnosti kojie Institut provodi i popularizacija znanosti na svim razinama obrazovnog tijeka. Posjetili su više laboratorija i sudjelovali na nekoliko radionica.

U Prirodoslovnom su muzeju razgledali zoološku zbirku i ponovno se uvjerili u evolucijsku teoriju razvoja života na zemlji. Poučan i zanimljiv bio je posjet Hrvatskom Saboru. Upoznali su se povijesnim dijelom kao i aktualnom saborskom strukturom.

Kraj terenske nastave prepušten je dojmu o nezaboravnom sportašu i čovjeku- Draženu Petroviću i svim njegovim trofejima i uspjesima. U veselom raspoloženju doputovalo se i doma…

objavio: Nika Katerina Batel   datum: 24. 4. 2015.