Čarobna škrinjica

Kao rezultat rada Literarne grupe i svojevrsni zaključak Prvog obrazovnog razdoblja šk. god. 2014./2015., svoje je sunce ugledao prvi broj školskog časopisa za poeziju, prozu, učenje i zabavu Područne škole Trviž.

Početkom školske godine započela je s radom Literarna grupa. Voditeljica grupe, Tatjana  Savić, sa svojom je radišnom i maštovitom ekipom učenika krenula u literarno stvaralaštvo nadahnuto temama koje su bile aktualne tijekom prvog polugodišta. Učenici su tako pratili događaje koje je Područna škola Trviž obilježila, pisala poeziju i prozu, sastavljala križaljke, izrađivala ankete, intervjuirala učenike i učitelje, savjetovala kako izraditi super poklon za najmilije. Svi su se u procesu sastavljanja naše „Čarobne škrinjice“ nezaboravno zabavili, a užitak su produžili listanjem stranica tijekom zimskih praznika s ostalim učenicima naše male, ali vrijedne škole. S jednakom ljubavlju „literarci“ su krenuli u sastavljanje i drugog broja, koji će do proljetnih praznika popuniti svoje stranice.

Kako bi svi ljubitelji literarnog stvaralaštva mogli uživati u pjesmama, pričama i ostalim tekstovima koji su zaokupljali maštu „literaraca“ protekle jeseni i zime, odlučili smo podijeliti s vama našu „Čarobnu škrinjicu“. Želimo vam ugodnu zabavu. Do idućeg čitanja!

objavio: Nika Katerina Batel   datum: 11. 3. 2015.