Ljepota kristalnih ploha

Učenici 8. razreda sudjelovali su na natječaju „Ljepota kristalnih ploha“ koji je organizirala Hrvatska Udruga Kristalografa u suradnji s Plivom. Natječaj se provodio od  3.10 do 23.12.2014. godine. Postigli su odlične rezultate.

Učenice Karin Bravar, Gledis Legović i Alanis Mirko natjecale su se u kategoriji Rast kristala anorganske soli u kojoj je bio cilj uzgojiti što veći i što pravilniji kristal modre galice.

Dobile su kristal mase 18 g što im je donijelo 7 bodova te ukupno 18. mjesto od 69 prijavljenih škola.

Učenici Ivan Berton, Endi Červar i Sofia Udovičić natjecali su se u kategoriji Rast kristala u kristalu u kojoj je bio cilj uzgojiti kristal kromove stipse unutar kristala aluminijeve stipse. Dobili su kristal mase 2,4 g što im je donijelo 9 bodova te ukupno 4. mjesto od 28 prijavljenih škola.

Sveukupno postigli su najbolji rezultat od svih prijavljeni škola Istarske županije.

Dana 9.2.2015. prezentirali su svoj rad učenicima izvannastavnih grupa Mali prirodnjaci i Mladi ekolozi u MŠ Pazinu.

objavio: Nika Katerina Batel   datum: 13. 2. 2015.