Mjesec hrvatske knjige

Već tradicionalna nacionalna i kulturna manifestacija Mjesec hrvatske knjige obilježava se svake godine od 15. listopada do 15. studenog  radi promocije knjige i čitanja.

Ove se godine Mjesec hrvatske knjige obilježavao pod geslom „LJUBAV“.

…Ta ljubav je zaista čudna pojava. Posve mi je izmijenila život i više ništa nije kao prije… Jednostavno, više me ne veseli ništa što me je nekada veselilo, i više mi ništa nije važno od onoga što mi je nekada bilo najvažnije. Toliko je ta ljubav opasna i nezgodna da bih bio stoput sretniji da se nikada nisam zaljubio i postao njen rob…

Miro Gavran „Zaljubljen do ušiju“

Uz razgovore, druženja, čitanja i radionice prošao je još jedan Mjesec hrvatske knjige.

Kako je ove godine geslo Ljubav, učenici su čitali šaljive i zanimljive ljubavne priče te zagonetke i bajke. Izrađivali su se straničnici u origami tehnici u obliku srca i mini knjige od papira.

U Mjesecu knjige održava se i natjecanje u čitanju "Čitajmo na glas" za učenika 4. i 6.r., a cilj je poticanje čitanja, razvoj čitalačkih navika, popularizacija knjige i poticanje pozitivnog natjecateljskog duha. Iz svakog razreda izabire se jedan učenik, finalist, koji će se natjecati u završnom natjecanju. Finale će se održati u  travnju u MŠ Pazin.

Za učenike od 5. do 8. razreda traje i međuškolski literarni natječaj na temu Ljubav pa će „najljubavičastiji" pisac biti nagrađen.

Sretno svim natjecateljima!

objavio: Nika Katerina Batel   datum: 14. 11. 2014.