JESENSKI KROS

I ove jeseni škola je organizirala Jesenski kros. Sudjelovali su učenici i učenice od 5. do 8. razreda, njihove razrednice te učitelj tjelesne i zdravstvene kulture.

S mjesecom rujnom stiglo nam je i obilježavanje Hrvatskog olimpijskog dana. Spremno dočekavši petak (26. rujna), dan kada smo odlučili dati svoj doprinos tome danu (nakon odgoda zbog kiše prethodnih dana), odjenuli smo bijele majice i spremno krenuli prema startnoj poziciji. Već poznati Jesenski kros ispunio je sva naša očekivanja: omogućio vježbanje kondicije, probudio natjecateljski duh, ispunio želju za druženjem, ali i ostvario dobru zabavu učenika uzrasta od petog do osmog razreda, kao i njihovih razrednica i učitelja tjelesne kulture, Vladimira Relića. Mali atletičari i atletičarke dali su sve od sebe kako bi ostvarili  što bolji rezultat, a možda i oborili koji rekord. Tako su se, među ostalima, svojom brzinom istaknule petašice, koje su sebi priskrbile prva četiri mjesta u krosu za cure:

1. Karin Ritoša
  2. Zita Brajković
  3. Ella Ivančić
  4. Sandra Smoljan

Nisu ni dečki zaostajali za curama. Startavši s mnogo entuzijazma i energije, otrčali su kros davši sve od sebe kako bi postigli što bolje vrijeme te tako uspješno odradili utrku. Među onima koji su se istakli svojom brzinom i kondicijom bili su:

5. i 6. razred:

1. Alan Legović
  2. Luka Brajković

7. i 8. razred:

1. Paolo Matijašić
  2. Ivan Berton

objavio: Nika Katerina Batel   datum: 29. 9. 2014.