ŠKOLA U PRIRODI - DELNICE, OGULIN

28., 29. i 30. travnja učenici 4. razreda zajedno sa četvrtašima iz PŠ Tinjan, Karojba i Lupoglav boravili su u Školi u prirodi.

Smješteni u Hotelu "Risnjak" u Delnicama prvog su dana posjetili dolinu rijeke Kupe. U Brodu na Kupi obišli su kaštel Zrinski i razgledali Muzej ribolova, šumarstva i lovstva. Posjetili su i osnovnu eko školu. U popodnevnim satima obišli su lokalnog medara Pčelicu Anu gdje su se upoznali sa proizvodnjom meda, degustirali razne vrste meda i okušali se u izradi voštanih svjećica. Posjetili su i Popovićev mlin gdje su imali radionicu mješenja kruha. Veče su proveli na zabavi uz animatore.

Drugi je dan bio posvećen Ogulinu. Osim razgledavanja grada i posjete muzeju posjetili su i Ivaninu kuću bajki te održali radionicu dramatizacije Ivanine bajke "Jagor". U poslijepodnevnim satima bio je organiziran posjet adrenalinskom parku gdje je za učenike organizirana goranska olimpijada. Nakon večere slijedila je zabava.

Trećeg je dana organiziran posjet NP Risnjak, obilazak delničkog parka i gatera s košutama i jelenima te albino kušute Bjelkice.

Bila su to tri nezaboravna dana i svi su se vratili sretno kućama puni dojmova, lijepih uspomena, dogodovština i novih prijatelja.

objavio: Mirjana Zović   datum: 2. 5. 2014.