UČENIČKA ZNATIŽELJA POVEZUJE UČITELJE

Zašto kosa sijedi? Kolika je površina kože koja pokriva naše tijelo? Kolika je duljina svih krvnih žila koje su u našemu tijelu? To su samo neka od pitanja koja su se vrzmala po znatiželjnim glavicama četvrtaša.

Zato je u pomoć pozvan magistar edukacije biologije i kemije David Jelenković koji te predmete predaje u višim razrednim odjelima. On je za učenike pripremio progodnu prezentaciju o našem tijelu i sustavima organa koji ga sačinjavaju. Na zanimljiv i poučan način objasnio im je kako naše tijelo funkcionira  i koji se važni procesi odvijaju u njemu. Učenici su sa velikim zanimanjem slušali predavanje i pratili demonstraciju procesa disanja i probave. Dobili su odgovore na mnoštvo svojih pitanja i na kraju sata bili veoma zadovoljni onim što su saznali.

Tako je ostvarena suradnja predmetne i razredne nastave.

objavio: Mirjana Zović   datum: 25. 2. 2014.