MEĐUNARODNI DAN TOLERANCIJE

Međunarodni dan tolerancije obilježava se 16. studenoga. To je dan koji nas podsjeća na poštovanje i uvažavanje drugačijih od nas. Dan koji nas potiče na snošljivost prema drugima.Tolerancija je poštovanje, prihvaćanje i uvažavanje bogatstva različitosti u našim svjetskim kulturama, naša forma izražavanja i način da budemo ljudi.

Međunarodni dan tolerancije obilježili smo izradom bedževe na koje smo pisali poruke i mudre misli. Neke od njih su:

Test hrabrosti dolazi kada smo u manjini,test tolerancije dolazi kada smo u većini.

Ralf Sollmann

Ako želimo naučiti biti toleranti,neprijatelj će nam biti najbolji učitelj.

Dalaj Lama

Najveća opasnost u svijetu je pristupiti mu previše oprezno.

„Razmišljaj kao mudrac,ali komuniciraj jezikom običnih ljudi.“

„Zanemari razlike,prednosti,predrasude i izgradi toleranciju.“

„Ne čini drugima ono što ne želiš da drugi tebi čine.“

„Budi zadovoljan onime što imaš.“

objavio: JASNA Matas Sinožić   datum: 15. 11. 2013.