MJESEC HRVATSKE KNJIGE

Već tradicionalna nacionalna i kulturna manifestacija Mjesec hrvatske knjige obilježava se svake godine od 15. listopada do 15. studenog  radi promocije knjige i čitanja. Ove se godine Mjesec hrvatske knjige održava pod geslom „Čitajmo na glas“.

...razgovori, druženja, glasno čitanje... Da, pred nama je još jedan MJESEC HRVATSKE KNJIGE.

Kako je ove godine geslo Čitajmo na glas, učenici su na početku pojedinog sata čitali tekstove na glas. Ne bi bilo ništa neobično da nisu morali čitati različite tekstove u isto vrijeme. Nastala je neobična buka puna riječi i rečenica na hrvatskom, engleskom i talijanskom jeziku. Bilo je zanimljivo iskustvo čitati u isto vrijeme različite tekstove.

Također, održavat će se i natjecanje u čitanju "Čitajmo na glas" koje se organizira u sklopu Europske godine čitanja na glas. Zamišljeno je kao natjecanje učenika 4. i 6.r., a cilj je poticanje čitanja, razvoj čitalačkih navika, popularizacija knjige i poticanje pozitivnog natjecateljskog duha.
Iz svakog razreda izabire se jedan učenik, finalist, koji će se natjecati u završnom natjecanju. Finale će se održati u ožujku i travnju u MŠ Pazin.

objavio: JASNA Matas Sinožić   datum: 8. 11. 2013.