SVJETSKI DAN ZNANOSTI ZA MIR I RAZVOJ

Znanost je svo znanje svijeta o stvarima oko nas, stečeno promatranjem, izvođenjem pokusa i pravilnim razmišljanjem, a Svjetski dan znanosti obilježava se svake godine 10. studenog, već punih 12 godina. Učenici 8. razreda sa učiteljicom fizike Nadom Ćakić Dinić osmislili su radionice za učenike od 2. - 4. razreda na temu Električna struja.

Dana 4. studenog obilježili smo dan znanosti. Nekoliko učenika 8. razreda održalo je radionicu za učenike 2. - 4. razreda. Bilo je 6 različitih radionica u kojima je sudjelovalo po troje učenika gdje su odradili kratku vježbu, koristili se pripremljenim priborom i izvodili  pokuse  iz elektriciteta, vodljivosti materijala, magnetnog djelovanja, izvora energije i spajanje strujnog kruga. Oduševljeni radionicama poželjeli su odmah biti učenici 8. razreda. Učenici koji su vodili radionice objašnjavali su pokuse kroz igru i priču kako bi im bilo lakše razumijeti svakodnevne fizikalne promjene.

objavio: JASNA Matas Sinožić   datum: 8. 11. 2013.