DJEČJI TJEDAN

Dječji tjedan (7. listopada - 13. listopada) obilježen kazališnim predstavama koje je  grad Pazin darovao učenicima. Učenici 4. - 8. razreda gledali su  predstavu  "Matilda" u izvedbi Dječjeg kazališta Dubrava. Predstava je nastala prema romanu Roalda Dahla, a režiju potpisuje Oliver Frljić. Za učenike 1.- 3. razreda odigrana je predstava "Pra priče" Teatra Oz iz Lovrana.

7. listopada učenici od 4. - 8. razreda uputili su se prema Pazinu pogledati kazališnu  predstavu "Matilda". Priča je to o iznimno darovitoj djevojčici koja ima nadnaravne moći. Međutim, u obiteljskom krugu njezina darovitost nije dobrodošla. Polaskom u školu i upoznavanjem učiteljice Matildin se život mijenja. Njihov odnos pretvara se u iskreno prijateljstvo koje na kraju završava posvajanjem Matilde gdje počinje jedna nova priča - priča o razumijevanju, potpori i ljubavi.

Učenicima se predstava veoma svidjela jer je tempo brz i dinamičan,a posebno im se dojmio način na koji su glumci glumili. Bilo je vrlo humoristično i zabavno. Kratak sadržaj romana prikazan je na vrlo zanimljiv način.

11. listopada učenici 1.- 3. razreda posjetili su kazališnu predstavu "Pra priče" (prašnjave priče iz starih vremena). Predstava je bila veoma zanimljiva s porukom da dobro uvijek pobjeđuje nad zlim. Učenici su prije predstave posjetili Policijsku postaju u Pazinu, a nakon predstave svoje vršnjake u OŠ Pazin.

objavio: JASNA Matas Sinožić   datum: 7. 10. 2013.