DANI ZAHVALNOSTI ZA PLODOVE ZEMLJE

Blago danu koji počne mirisima kruha!
Ništa tako ne miriše, što god da se skuha.
Kruh nas tako mami od ranoga jutra.
Oduvijek je tako bilo, a bit će i sutra!

Tijekom listopada  učenici prvog razreda  obilježili su Dane zahvalnosti za plodove zemlje likovnim radovima, pjevanjem prigodnih pjesmica te izvođenjem kratkih lutkarskih igrokaza“Važno zrno“ i „Jesenska šumska šala“. Izradili su plakat s temom od „Zrna do kruha“.

Pripremili su malu izložbu kruha, peciva i ostalih pekarskih proizvoda koje su ispekle vrijedne mame i bake. Svi su  se zasladili ukusnom domaćom marmeladom.

Učenici trećeg razreda cijeli su tjedan uživali u slasnim slanim i slatkim delicijama koj su ispekle njihove mame i bake. Čitali su se prigodni tekstovi ali i izradila vesela bundevica.

Učenici četvrtog razreda brali su  masline u školskom dvorištu, crtli  stablo masline po promatranju, čitali  prigodnih tekstova i izradili smoothie i čips od jabuka….

objavio: Mirjana Zović   datum: 26. 10. 2020.