Terenska nastava Pula

12.10.2018. učenici od 1. do 4. razreda PŠ Trviž te 1. i 2. PŠ Kašćerga realizirali su svoju terensku nastavu u Puli.

Gornji Kamenjak bilo je prvo njihovo odredište. Rendžer Đino poveo je učenike i njihove učiteljice edukativnom stazom Kamenjaka. Upoznali su biljni i životinjski svijet primorske šume. Vidjeli su i spilju u koju su se sklanjali stanovnici Premanture prilikom napada gusara. Danas je to obitavalište 1300 šišmiša. Područje Kamenjaka nekada je bilo pod vodom pa je slijedila i potraga za fosilima i upoznavanje prošlosti tog područja. Vidjeli su i orhideju, jednu od 30 vrsta koje rastu na tom području, ali jedinu koja cvate u jesen te je stoga strogo zaštićena.

Svi su uživali u lijepom vremenu, čistom zraku, lijepom pogledu i usvajanju novih znanja.

Aquarijum Pula bila je novo odredište. Mnoštvo poznatih i nepoznatih morskih vrsta plijenilo je pažnju učenika. Prisustvovali su i hranjenju riba. Uspjeli su čak vidjeti i ronioca koji se spustio u bazen sa morskim psima i ražama. Malo se poigrao sa ražama jer su one druželjubiva bića a zatim krenuo čistiti bazen. Bilo je veoma zanimljivo.

Veseli, puni dojmova i novih znanja iščekujemo novu terensku nastavu.

objavio: Nika Katerina Batel   datum: 6. 11. 2018.