Književni susret sa piscem - Jadranko Bitenc

Početak ovogodišnje manifestacije „Mjesec hrvatske knjige“ obilježen je književnim susretom sa piscem Jadrankom Bitencom. Susret za učenike 4., 6., 7. i 8. održan je u srijedu 17.10.2018. Jadranko Bitenc autor je poznatih romana za djecu i mlade. Neki od njih su: „Lana, godina mačke“, „Pyjama blues“ i „Twist na bazenu“. „Twist na bazenu“ je uvršten na popis za lektiru za 6. razred osnovne škole, te su mnoge generacije učenika provele vrijeme među koricama ovog romana koji uobičajen život mladih prikazuje na nov, njima blizak način.

Jadranka Bitenca je, u ugodnom i opuštenom tonu koji je pratio cijeli susret, najavila i predstavila Alfina promotorica  i stručna suradnica Vedrana Bjedov. Učenici su pomno slušali piščeve riječi te mu postavljali pitanja o temama koje su ih zainteresirale. Kroz susret saznali su neke od mnogih zanimljivosti o autoru i romanima koje je napisao.

Tijekom književnog susreta učenici su bili u prilici kupiti knjigu s posvetom autora po prigodnoj cijeni, na što su se odlučili naši najstrastveniji čitatelji.

Zahvaljujemo Vedrani i Jadranku na posjeti našoj školi.

U nastavku slijedi nekoliko osnovnih informacija o našem gostu:

Jadranko Bitenc rođen je 29. lipnja 1951. godine u Vrhniki, Slovenija. Živi u Ivanić-Gradu i radi kao voditelj Centra za kulturu Pučkog otvorenog učilišta Ivanić-Grad. Studirao je književnost na Filozofskom fakultetu u Zagrebu, gdje je diplomirao komparativnu književnost. Radio je kao novinar u „Poletu“, predavao hrvatski jezik i književnost u osnovnim školama i u gimnaziji, radio kao knjižničar. Član je Društva hrvatskih književnika od 1988. godine.

objavio: Nika Katerina Batel   datum: 6. 11. 2018.