Trećaši...

Učenica  3. razreda Sara Bravar osvojila je 1.mjesto  na 31. Lovrakovim danima kulture sa svojim likovnim radom na temu Blago moga zavičaja.Svečana dodjela nagrade bit će 7.lipnja 2018. godine u Velikom Grđevcu.

Učenici 3. razreda su u sklopu razrednog projekta Moj zavičaj Istra ugostili gospodina Livia Bratičića. On im je pokazao tehniku izrade košara od vrbova pruća. Učenici su vrijedno radili i izradili razrednu košaru.

Da subota može biti dan za učenje, ali i druženje dokazali su učenici 3.razreda i njihovi roditelji. Dan su proveli u Rovinjskom Selu na radionicama Udruge Babin pas iz Rovinjskog Sela Saznali su kako izgledaju kažuni, čemu su služili i kako se obnavljaju  te tehnike izrade tradicijskih lutaka i svirala. Nadmetali su se u starim igrama: pljočkanju,skakanju u vrećama,prasičkanju…Sve su začinili piknikom uz roštilj i druženje uz igre i pjesmu do kasno u noć.

objavio: Nika Katerina Batel   datum: 11. 5. 2018.