Završni sat Literarne grupe

Prezentacija projekata Uspomene iz škole i Mi smo Nazorovi - Kviz za učenike predmetne nastave

Literarci tijekom cijele nastavne godine imaju pune ruke posla.

Nekako nam se čini da nas ni ljetne vrućine, ni ispiti, ali ni zaključivanje ocjena nisu usporili ni ove godine. Imali smo puno projekata, pisali smo puno i raznoliko, što se odrazilo i na literarnim natječajima:

LIDRANO

Nikola Kajapić (5.r.) - San ili stvarnost? 112 / županijska razina

Glorija Pahor (7.r.) – Mi / županijska razina

Anastazija Širol (7.r.) - Glazbeni sonet sa zamjenicama / županijska razina

SFERA

Glorija Pahor (7.r.) - Napitak za sreću / državna razina

Luka Štefanuti (7.r.) - Princeza bez planete / državna razina

DUSZ (Državna uprava za zaštitu i spašavanje)

Nikola Kajapić (5.r.) - Lovačka priča  / županijska razina

Karin Ritoša (7.r.) - Jučer / Potres je potresao moj grad / županijska razina

SABOR ČAKAVSKOG PJESNIŠTVA

Nikol Ritoša (6.r.) - Lipota moje Istre / županijska razina

PROJEKTI: Čarobna škrinjica, Šumorko (Povratak), Zmajorko - Zmaj Istre, Uspomene iz škole i Mi smo Nazorovi

Ali, došlo je vrijeme i da održimo zadnji sat prije ljetnih praznika... odlučili smo pozvati u goste prijatelje i školske kolege i zabaviti se s njima. Održali smo kviz povodom kraja nastave i oproštaja od drage nam naše škole. Sastavili smo kviz koji se sastoji od dvije cjeline proučavajući događaje i važne podatke vezane za našu školu (PŠ Trviž) te književnika Vladimira Nazora (čije ime ponosno nosi naša škola), pripremili se, pozvali učenike na sudjelovanje te zaključili svoj rad za ovu školsku godinu 13. lipnja, igrajući se i učeći.

Za kviz su, uz mentoricu Tatjanu Savić, bile zadužene četiri veteranke Literarne grupe, radeći u paru:

1.) Koliko poznajem svoju školu (Uspomene iz škole): Anastazija i Stefani

2.) Mi smo Nazorovi: Karla i Glorija

Zadatak nije bio lak. Natjecatelji su bili podijeljeni u parove (ukupno šest). Kviz su voditeljice prezentirale na našoj pametnoj ploči, a natjecatelji su odgovarali na radne listove. Nakon prve cjeline, voditeljice (Anastazija i Stefani) su uzele listove s odgovorima i povukle se na brojanje bodova. U međuvremenu je započela druga cjelina, koju je preuzeo drugi par voditeljica (Karla i Gorija). Nakon završetka kviza, one su se također povukle zbog zbrajanja bodova i sastavljanja bodovne liste, a prisutni su u to vrijeme razmjenjivali dojmove.

A kako izgleda bodovna lista?

1)Teo i Alex - čestitke natjecateljskom paru!

1. Karlo i Antonio
  2. Luka S. i Eufemija
  3. Hanna i Ivan
  4. Bruno i Dorjan
  5. Luka B. i Zita

Veseli nas da je atmosfera bila ugodna, a nadasve poučna za sve nazočne. Veselimo se budućim kvizovima i prezentacijama projekata Literarne grupe. A kako bi i vi doživjeli malo atmosfere, u nastavku prilažemo kviz te fotografije sa susreta.

Dotad veliko HVALA Literarcima i njihovom optimizmu, marljivosti i energiji, voditeljici škole koja nas redovito podržava te učenicima PŠ Trviž koji se redovito i rado pridružuju našim događanjima!

Tatjana Savić, voditeljica Literarne grupe

Priloženi dokumenti:
KOLIKO_ZNAM_O_SVOJOJ_SKOLI_-_rjesenja_na_kraju.ppt (18.48 MB)

objavio: Nika Katerina Batel   datum: 20. 6. 2017.