SFerakon i Sferice 2017.

I ove smo godine uspješno sudjelovali u literarnom natječaju Sferice, koji organizira društvo SFera iz Zagreba. Četvero je učenika, pod vodstvom učiteljice Hrvatskoga jezika i voditeljice Literarne grupe, Tatjane Savić, pisalo svoje priče na dvije zadane teme ("Napitak za sreću" i "Princeza bez planete"): Luka Sironić, Karlo Težak, Glorija Pahor i Luka Štefanuti. Obradovala nas je vijest da su Glorija i Luka osvojili 2. Mjesta, svatko u svojoj kategoriji, što im je donijelo titulu trostruko nagrađivanih malih "Sferica".

S obzirom da je i ove godine literarni natječaj Sferice uspješno prošao te su Glorija i Luka opet osvojili nagrade (2. mjesta u svojoj kategoriji), odlučili smo se uputiti u Zagreb te osobno prisustvovati svečanoj dodjeli. Tako smo se u jutarnjim satima, 13. svibnja (voditeljica PŠ Trviž, Mirjana Flego, mentorica Tatjana Savić te nagrađeni učenici Glorija i Luka) ukrcali u službeni školski automobil i krenuli u Zagreb.

Konvencija se održala u prostorima Fakulteta za elektrotehniku i računarstvo (FER), gdje su se okupili brojni ljubitelji znanstvene fantastike. Ugodno nas je dočekala volonterka koja nam je dala sve potrebne upute te poželjela lijepu zabavu u, ove godine, proširenome prostoru za održavanje konvencije. Zaista se našlo ponešto za svakoga: od brojnih cosplay remek djela, do brojne znanstvenofantastične literature, ali i prostorije u kojoj se moglo igrati više društvenih igara.

Pošto smo došli u jutarnjim satima (a svečana dodjela nagrada bila je određena u 20:00 sati), imali smo dovoljno vremena i za uživanje u ljepotama grada Zagreba. Tako smo prošetali užim i širim središtem grada, posjetili znamenitosti, družili se te uživali u toplom i ugodnom zagrebačkom vremenu.

Nadamo se budućim uspjesima mladih literarnih snaga našega kraja te ponovnom posjetu SFerakonu! A dotad, uživajte u svim našim radovima koji su sudjelovali ove godine u natječaju te fotografijama koje su ostale lijepa uspomena na našu "SFerakonsku subotu 2017."!

objavio: Nika Katerina Batel   datum: 7. 6. 2017.