Dječji tjedan

U sklopu obilježavanja Dječjeg tjedna učenici od prvog do trećeg razreda pogledali su kazališnu predstavu „Drvo ima srce“ u izvođenju Teatra Oz iz Mošćeničke Drage, a poklon DND Pazin.

Drvo ima srce je lutkarsko-igrana predstava koja nosi snažnu ekološku i moralnu poruku. Prikaz je to dirljive priče koja prati odnos između čudesnog stabla i dječaka koji odrasta. Dječak se s godinama mijenja. Iz bezbrižnog djeteta koje traži samo mjesto za igru u zaljubljenog tinejdžera koji želi novac, iz tinejdžera u ozbiljnog poslovnog čovjeka koji želi obitelj i kuću, kako bi se na kraju vratio prirodi i kao umoran starac tražio samo mirno mjesto za odmor.

Učenici su posjetili i svoje vršnjake u MŠ Pazin. Razgledali su školu i družili se sa prijateljima.

Zašto i kako možemo štedjeti, mogli su saznati učenici prilikom posjete Erste banci gdje su ih dočekali ljubazni djelatnici a dobili su i prigodne poklone.

Gradska tržnica i ribarnica našle su se također u planu obilaska znatiželjnih učenika.

Dječji tjedan zaključen je druženjem te crtanjem i pisanjem pozitivnih poruka na školskom igralištu.

objavio: Nika Katerina Batel   datum: 20. 10. 2016.