„Ne, ne idem“

Slikovnicu za učenike 1. razreda pod nazivom „Ne, ne idem“ prezentirao je učenicima predstavnik PU istarske g. Dorijano Gregorović.

Djeca su najranjivija skupina društva zbog svoje iskrenosti, neposrednosti i svog neiskustva pa ih je potrebno zaštititi i upozoriti na situacije koje bi za njih mogle biti opasne. Ova slikovnica poučava djecu pravilima ponašanja i komunikacije s nepoznatim ljudima, te kome se povjeriti i obratiti za pomoć.

Predstavnik PU je kroz razgovor i primjere opasnih situacija podučio učenike što učiniti i kako postupiti potičući ih da se povjeravaju svojim roditeljima bez obzira o kakvim se iskustvima  ili tajnama radi, ugodnim ili neugodnim.

U sklopu projekta „Zdrav za 5“ učenici 8. razreda poslušali su predavanje predstavnika PU g. Gregorovića o štetnosti konzumiranja alkohola i narkotika, problemima igranja igara na sreću te kazneno- pravnim odgovornostima vezanim za to.

Cilj projekta je aktivno mijenjanje stavova i štetnih životnih navika o ovisnosti kod mladih, te podizanje razine samosvijesti i odgovornosti u očuvanju vlastitog i tuđeg zdravlja te usvajanje zdravih stilova života.

Učenici su pozorno pratili ovo poučno i zanimljivo predavanje.

objavio: Nika Katerina Batel   datum: 29. 4. 2016.