„Pametnica“ je stigla u Trviž

PŠ Trviž je u siječnju dobila svoju prvu pametnu ploču poznatiju pod nazivom „Pametnica“. Prvi susret s takvom pločom pobudio je veselje i znatiželju kako kod učenika tako i kod učitelja.

Učitelji su sudjelovali u edukaciji u kojoj su naučili osnove rada na pametnoj ploči te dobili  odgovor na pitanje:  „Što je Pametnica?“.

Pametnica ili bolje rečeno pametna ploča je kompletan interaktivni sustav vizualne komunikacije. Pametnicu čini interaktivna bijela ploča ili “pametna ploča”, projektor i računalo. Pametne ploče namijenjene su podjednako djeci i odraslima. Prikladne su za sve oblike vizualne komunikacije, od učenja kroz igru do rada na složenim projektima.

Pametne ploče povećavaju motivaciju, angažman, te u konačnici uspjeh učenika. Osim toga pretvaraju suhoparne prezentacije u interaktivne događaje, potičući stvaralaštvo kroz stalnu razmjenu ideja. Bogatstvo sadržaja stoji vam na raspolaganju, ne klikom miša, nego dodirom ruke.

Prihvatili smo izazov i istražili koliko je Pametnica zapravo pametna.

Otkrili smo da možemo vježbati množenje kroz zabavne igre.

Prezentacije više nisu iste, sada možemo i pisati po njima te rješavati zadatke, otkrili smo na nastavi geografije.

Na satu matematike učenici imaju smiješak na licu, ne mogu se dogovoriti tko će prvi na ploču. Geometrija prostora osmašima je sada zabavna, a petaši znaju koliko je sati i na sunčanom satu.

Njemački i talijanski nisu laki ali Pametnica i njih zna, a sigurni smo da će s njom i nama biti lakši.

Pametnica može poslužiti i kao pozornica, naučili smo prilikom održavanja maškara.

Valentinovo i Pametnica savršen su par. Zajedno su nam otkrili što je ljubav.

Otkrili smo da Pametnica svašta zna i može te se veselimo daljnjem istraživanju! smiley

* Materijali korišteni na nastavi matematike vezani za geometriju prostora preuzeti su sa stranice Matematika na dlanu Antonije Horvatek, a izradila ih je Ljubica Jurišić.

objavio: Nika Katerina Batel   datum: 9. 3. 2016.