Novi broj „Čarobne škrinjice“

Tijekom prvog polugodišta Literarna grupa predstavila je novi broj svoga časopisa, „Čarobnu škrinjicu“. Ove su godine u broju tematski prevladavale teme posvećene Zavičajnoj nastavi. Naše su povijest, književnost, kultura (ali i ostale stvari u životu) prožete prirodom. Mnoge su priče, mitovi i legende te likovi, koji se spominju u njima, vezani uz nju. „Literarci“ su se stoga uključili u stvaralaštvo nadahnuto upravo ovim motivima.

Ove nastavne godine rad Literarne grupe uvelike je inspiriran Zavičajnom nastavom. Stoga je Literarna grupa, u suradnji s učiteljem biologije, prirode i kemije, pokrenula cjelogodišnji projekt „SFaMiLe“ (pisanje žanrova- SF, Fantasy, mitovi, legende te njihova prožetost prirodom). Prvi su dio SFaMiLe-a bili rad na projektu „Šumorko“ (koji se zbog opsežnosti nastavlja i u 2. polugodištu) te „Glagoljolandija“.

„Literarci“ su pisali sastavke, pjesme, priče, bajke, dramatizirali svoje tekstove, glumili, sastavljali križaljke, intervjuirali... te istovremeno upoznavali postojeće, ali i stvarali svoje legende. Sve postignuto upotpunili su izradom vlastitog časopisa koji će svoje čitatelje odvesti u svijet „Šumorkove“ i „glagoljolandijske“ mašte, što će zasigurno ostati divna uspomena na stvaralaštvo postignuto u prvom polugodištu.

objavio: Nika Katerina Batel   datum: 22. 12. 2015.