Posjet gradonačelniku

Povodom Dječjeg tjedna, učenici od 1. do 4. razreda posjetili su gradonačelnika Grada Pazina.

Gradonačelnik je male goste primio u Gradskoj vijećnici. Kroz prezentaciju upoznao ih je s gradom Pazinom – njegovom prošlošću, sadašnjošću ali i budućnošću. Uslijedilo je niz pitanja od kojih je najvažnije bilo kada će dobiti veću školu i sportsku dvoranu. S obzirom da nema financijskih sredstava proširenje škole nije u narednom petogodišnjem planu. Oformljena je radna skupina koja će početi sa pripremom dokumentacije. Očito da ove generacije učenika neće biti te sreće da zaigraju u novoj školskoj sportskoj dvorani. Postavljeno je i pitanje o novonastalom problemu: zabrani parkiranja uz ogradu škole. S obzirom da gradonačelnik nije bio upoznat s tom problematikom obvezao se informirati se o istom i proslijediti odgovor. Po završetku zajedničkog druženja počastio je goste iz Trviža  i požurio na svoj slijedeći sastanak.

S obzirom da se približava i Dan štednje,  učenici su posjetili i IKB Umag. Ljubazni djelatnici banke upoznali su učenike s važnošću štednje te kakve usluge banka pruža štedišama i ostalim klijentima. Zavirili su i iza šaltera te u ostale prostorije banke u pratnji simpatičnog zaštitara.

U prostorima Društva „Naša djeca“ Pazin  za učenike je organizirana i radionica – pričaonica.

Zahvaljujemo se svima na gostoprimstvu.

objavio: Nika Katerina Batel   datum: 23. 10. 2015.