Tko je ubio Pašteticu?

Prema godišnjem planu i programu rada škole planirali smo odlazak na terensku nastavu - posjet kazališnoj predstavi u Spomen domu u Pazinu. Kazališna predstava Tko je ubio Pašteticu? (Kazalište Mala scena) održat će se u srijedu, 7. listopada 2015. godine s početkom u 12:00 sati. Predstavu će pogledati svi učenici od 5. do 8. razreda PŠ Trviž i MŠ Pazin.

Na terensku nastavu krenuli bi autobusom u 11:30 sati ispred škole u Trvižu.

Vratili bi se redovnom autobusnom linijom u 13:45 sati. U pratnji učenika će biti

razrednice.

O predstavi:

"Tko je ubio Pašteticu?" popularna je radijska emisija za djecu koju vode Marta i Barbara, dvije, isto tako popularne, mlade djevojke. Zatječemo ih u trenutku u kojem se njihovo prijateljstvo, koje je i omogućilo tako dobar voditeljski par, raspada pod pritiscima okoline, podivljale ambicije roditelja, zbog ideje slave koja ih je obje obuzela i, naravno, zbog prvih ljubavnih brodoloma. U jednoj od emisija Marta i Barbara ulaze u otvoreni sukob koji se prenosi i na njihove mame. U najvećoj će se neprilici naći urednica Marina na koju će se svaliti bijes i nezadovoljstvo svih aktera priče, ponajviše glasnih mama i korumpiranog glavnog urednika. Marina mora preko noći pronaći voditeljsku zamjenu i tu za mikrofon i u mrežu zbivanja stupa Lucijan... Hoće li Marta i Barbara povratiti svoje prijateljstvo? Hoće li se djevpjke, koje uz navedene probleme pritišću prištići i nesretne zaljubljenosti uspjeti izboriti za svoje djetinjstvo i emisiju? Hoće li dvoje mladih uz podršku pravične urednice Marine dati veliku lekciju često nemilosrdnom i bezosjećajnom svijetu odraslih?

Sve ćemo to saznati posredstvom njihovih statusa na društvenim mrežama, odnosno u predstavi Tko je ubio Pašteticu po romanu poznate spisateljice Silvije Šesto.

Predstava traje 55 minuta.

Preuzeto s: http://www.mala-scena.hr/home/predstave/tko-je-ubio-pasteticu.aspx

objavio: Nika Katerina Batel   datum: 1. 10. 2015.