Zdrav za 5

U sklopu projekta „Zdrav za 5“ djelatnici PU Istarske su i ove godine posjetili učenike PŠ Trviž.

Zajedno s učenicima sudjelovali su uređenju okoliša škole, sadnji cvijeća i masline.

Nakon održane akcije postavili su štand s promotivnim materijalima. Učenike su upoznali s štetnim djelovanjem alkohola i narkotika na ljudski organizam. Tom prilikom učenici su mogli doživjeti pogled kroz „pijane naočale“ kojima se simulira način na koji konzumiranje alkohola djeluje na osjetilo vida i snalaženje u prostoru osobe koja je pod utjecajem alkohola.

Osim toga, u sklopu istog projekta učenici osmog razreda poslušali su predavanje o štetnosti konzumiranja alkohola i narkotika, problemima igranja igara na sreću te kazneno-pravnim odgovornostima vezanim za to.

objavio: Nika Katerina Batel   datum: 8. 5. 2015.