Ukupno: 681920

Dan svjetske knjige (23. travnja) i Dan hrvatske knjige (22. travnja)

Na satu hrvatskoga jezika 5. razred obilježio je Dan hrvatske knjige i Dan svjetske knjige. Ideja je bila da učenici zamisle kako bi izgledala naslovnica knjige koju bi oni napisali te napišu kratki opis radnje. Bilo je zanimljivih ideja!

Mjesec travanj bio je bogat književnim sadržajima. Osim što nas je posjetio književnik Hrvoje Kovačević, obilježili smo i dane posvećene hrvatskoj i svjetskoj knjizi. Naši petaši veliki su ljubitelji pisane riječi te su spremno zaplovili u svijet mašte i zamislili svoju knjigu. Što bi se u knnjizi dešavalo i kako bi ona izgledala, prikazali su na papiru koji je bio imitacija knjige. Nakon što su s veseljem dovršili svoje radove, ukrasili su razredni pano „knjigama“.

objavio: Nika Katerina Batel   datum: 7. 5. 2015.