Kazališna predstava "Robin Hood"

Idemo  u kazalište. smiley

U skladu s Godišnjim planom i programom škole PŠ Trviž organizira odlazak u INK Pula 30. siječnja 2015. godine. Sudjelovat će učenici od 5. do 8. razreda i pogledat će predstavu Robin Hood o kojoj nešto više možete saznati u nastavku.

ROBIN HOOD

Režija, koreografija: Andrea GOTOVINA

Glazba: Marijan JELENIĆ

Kostimografija: Desanka JANKOVIĆ

Scenografija: Breza ŽIŽOVIĆ

Suradnica na scenografiji: Katja TALJAT

Svjetlo: Dario DRUŽETA

Igraju: Romina VITASOVIĆ, Rade RADOLOVIĆ, Aleksandar BANČIĆ, Filip LUGARIĆ, Filip BLAŽEVIĆ, Marin JANKOVIĆ, Nikola DUBROJA, Alma TOGNON, Leonarda SEP, Filip Josip TURK, Damir LAMPE, Mateja KURILIĆ, Fran VOZILA, Saša MARKOVIĆ, Gaia RADIĆ, Svenia ANTIĆ, Sara STEPANOVIĆ, Lucija BRKIĆ, Jana FOČAK, Anastasia GARIĆ, Miriam HICHRI, Eleonora OSTOVIĆ, Michelle Salome KURSAR, Tisa KLIČEK, Sanela HASANBEGOVIĆ, Katja BOŽINOVIĆ, Mei VEN, Karla MEDAKOV, Iman ŠEHIĆ, Dora MACUKA, Luanna POČEREK, Gaia KOMŠO, Tara BUIĆ, Melissa MALEŠEVIĆ

Robin Hood je legenda koja se kroz predaju provlači već stoljećima njegujući mit o junaku, borcu za pravdu, za slabe i nemoćne. Robin Hood uzima od bogatih, daje siromašnima kojima su ti isti bogati prethodno oduzeli i na okrutan se način obogatili. Tom snažnom društvenom angažiranošću Robin Hood je kao lik kroz povijest uvijek aktualan i svjež. I upravo ta tematska aktualnost je znakovita, kao i njen kontinuitet kroz tijek vremena, jer postavlja svima nama pitanje: Ima li onda ikakve šanse za društvenom promjenom, za borbu protiv nepravde, protiv tlačitelja, za slobodu? Moj odabir teme i pisanja o Robin Hoodu, kao scenskog predloška za predstavu namijenjenoj djeci i mladima, nužno ima odgovor na to pitanje, zapravo za mene jedino moguće: Da, ima šanse! Nada je moja polazišna točka, inspiracija u pisanju za djecu i mlade i cilj kojem želim da svi mi stremimo kao osnaženi pojedinci u zajedničkoj izgradnji pravednijeg društva čiji su temelji bili, jesu i uvijek će biti djeca - mali, veliki ljudi.

objavio: Nika Katerina Batel   datum: 21. 1. 2015.