Dan sjećanja na Vukovar

Obilježen je Dan sjećanja na Vukovar na nastavi hrvatskog jezika.

U školi, na nastavi hrvatskoga jezika, obilježili smo 18. studeni, Dan sjećanja na Vukovar. Šestaši i osmaši upoznali su se s književnim stvaralaštvom Siniše Glavaševića, hrvatskog novinara i prozaika koji je svoje stvaralaštvo posvetio svome gradu Vukovaru u zbirci „Priče iz Vukovara“, u kojoj je napisao: Svatko ima pravo na djetinjstvo. Svatko ima pravo, ali ima onih generacija koje ga naprosto daju u zamjenu, u zamjenu za buduća djetinjstva. Takvima je hrabrost urođena, takvima pripada svijet, pripada im čak budućnost.“ (…) „Djeca obično kažu da ne vole školu, ali kada se sjetim koliko smo svi s osmijehom trčali u razred, jedva čekajući da počne sat i da onda duga kolona papirića s porukama nađe put do onoga kojem je namijenjena, pa kad to još uhvati učitelj ili nastavnik, tada posve sigurno znam da je djetinjstvo čovjeku sve.“

objavio: Nika Katerina Batel   datum: 26. 11. 2014.