Započela realizacija eTwinning projekta „ Box of experiments“

Učenici 8.razreda koji pohađaju dodatnu nastavu iz fizike: Gledis, Ivan, Ines, Petar, Emilija, Karin i Alanis, pod vodstvom učiteljice Nade Ćakić Dinić, su puni entuzijazma prionuli provesti znanstveno eksperimentalni projekt. Uvježbat će 10-tak pokusa za  radionice koje će kao mentori održati zainteresiranim učenicima naše škole.

Radi se o multinacionalnom projektu u kojem sudjeluje 31 partner iz 16 zemalja EU. Cilj je ispitati na koje sve načine učenici i nakon učenja prirodnih znanosti griješe u objašnjavanju prirodnih pojava, a u svrhu podizanja  kvalitete nastave prirodnih znanosti.

U tijeku su pripreme radionica i uspostavljanje direktnog kontakta s jednom školom- partnerom  na projektu. Prva faza prezentacije slijedi za Dan znanosti, polovinom studenog, a do tada vrijedno ćemo raditi.

objavio: Nika Katerina Batel   datum: 30. 9. 2014.