65. državno Natjecanje mladih tehničara

Državno natjecanje mladih tehničara RH održano je od 02. - 05. svibnja u Vodicama 65. put.

Dio natjecanja je i Državno natjecanje u fotografiji koje Hrvatski fotosavez provodi od samih početaka.

U ovogodišnjem natjecanju sudjelovalo je 24 učenika od 5.-8. razreda osnovne škole koji su to pravo stekli kao najuspješniji u svojim županijama.

Natjecatelji su rješavali pisani test, snimali digitalnim fotoaparatom na zadanu temu i odabrali dio svojih radova za javnu prezentaciju. Zajedno s ostalim natjecateljima iz drugih disciplina sudjelovali su u snimanju milenijske fotografije.
Učenica naše škole Hana Mršić (8.r.) pod mentorstvom učiteljica Jadranke Mrak (fotografija) i Tine Mikelčić Sloković (tehnička kultura) osvojila je visoko 2. mjesto.
Čestitamo učenici i mentoricama na uspjehu.

objavio: Jadranka Mrak   datum: 9. 6. 2023.