Čitajmo naglas 2023. – završnica natjecanja

U ponedjeljak, 24. travnja u školskoj je knjižnici održano natjecanje „Čitajmo naglas“ za učenike četvrtih i šestih razreda svih područnih i Matične škole Pazin.

Natjecanje je prigodno održano dan nakon 23. travnja jer se tog datuma obilježava važan dan za knjigu i čitanje – Svjetski dan knjige i autorskih prava.

U kategoriji učenika četvrtih razreda bilo je 9 učenika, a šestih razreda 10. Radi se o učenicima koji su u natjecanju koje je održano na jesen, povodom Mjeseca hrvatske knjige proglašeni najboljim čitačima u svojim razredima.

Učenici četvrtih razreda čitali su slikovnicu Ciconia Ciconia koju je napisala književnica i ilustratorica Andrea Petrlik Huseinović, dok su šestaši čitali svima nam poznatog Malog princa u prepričanoj verziji autorice Agnes de Lestrade.

Učenici su se zbilja iskazali i dali puno posla komisiji koja se sastojala od 4 knjižničara: Lorete Oroš, Natalije Suman, Slađane Jukić i Deana Murića. Natjecanje je bilo koncipirano tako da su se nakon prvog čitanja u kategoriji četvrtih razreda odabrala 4, a u kategoriji šestih razreda čak 5 najboljih čitača koji su ponovno čitali.

Pobjednica u kategoriji četvrtih razreda je Nika Jakus, učenica 4. razreda Područne škole Tinjan, a u kategoriji šestih razreda Sara Čiz, učenica 6.b razreda Matične škole Pazin.

Učenice su za nagradu naravno dobile knjige, a svi ostali priznanja za sudjelovanje u samom natjecanju.

U ugodnoj je atmosferi prošlo još jedno natjecanje u „Čitanju naglas“, a Svjetski je dan knjige obilježen na najbolji mogući način – u knjižnici, uz čitanje.

Knjižničari

objavio: Slađana Jukić   datum: 24. 4. 2023.