Terenska nastava u Poreč i jamu Baredine

Učenici 5.r. PŠ Karojba, PŠ Motovun, PŠ Trviž i PŠ Tinjan išli su na terensku nastavu u Poreč i jamu Baredine, 11.10.2019.

U Poreču su bili u Institutu za poljoprivredu i turizam i Zavičajnom muzeju Poreštine. U institutu su posjetili pedološki laboratorij u kojem su saznali na koji se način analizira tlo te kome ti podaci koriste, dok su u vinarskom laboratoriju čuli nešto o proizvodnji vina i analizama kvalitete vina i maslinovog ulja. Kroz jezgru starog grada Poreča proveo nas je kustos zavičajnog muzeja Poreštine kroz čije su zanimljive priče učenici mogli naučiti mnogo o Poreču u rimsko doba. Zatim su posjetili jamu Baredine gdje su saznali o tome kako je jama nastala, što su stalaktiti, stalagmiti i stalagmati i kako nastaju, kakvi su životni uvjeti u jami te nešto o životu čovječje ribice koja je endem krškog područja. Između ostalog učenici su se družili, lijepo zabavili, a koliko su naučili saznati ćemo iz izlaznih 3,2,1 kartica koje će učenici ispuniti. U pratnji učenika bili su učitelji: Elizabeta Ferenčak, Mirela Nižetić, Mihael Kiršić i Jagoda Oplanić.

objavio: SNJEŽANA BANOVAC   datum: 8. 11. 2019.