Školsko natjecanje iz tehničke kulture

U prostorima Osnovne škole Vladimira Nazora u Pazinu je 29. siječnja 2019. održano školsko natjecanje iz tehničke kulture. Iz Područne škole Tinjan nastupilo je četvero učenika: Vito Turković, 5.r., Iva Defar i Mihael Bertetić, oboje 6.r. i Gaia Benedetti, 7.r.

U tom zahtjevnom natjecanju učenici prvo 30 minuta pišu test, zatim 60 minuta izrađuju praktičan rad te na kraju i predstavljaju svoj rad pred ocjenjivačkim povjerenstvom u trajanju od nekoliko minuta.

Nastupilo je ukupno 24 učenika, nešto manji broj od uobičajenog zbog izostanaka desetak prijavljenih.

Posebno su se istakli Tinjanci Gaia Benedetti i Mihael Bertetić osvojivši oboje prva mjesta u svojim kategorijama te su se uvrstili na županijsko natjecanje koje će se održati  1. ožujka 2019., također u Pazinu. Iva Defar zauzela je 4. mjesto, a Vito turković 7. mjesto.

Učenike je pripremao i vodio učitelj Dario Škrinjar.

objavio: Jadranka Mrak   datum: 1. 2. 2019.