NATJECANJE MLADIH TEHNIČARA 2018

Ove godine troje naših učenika sudjelovalo je u školskom natjecanju mladih tehničara. To su Mihael Bertetić , koji je zauzeo drugo mjesto u kategoriji Maketarstvo i modelarstvo (5.r.), Gaia Benedetti, zauzela prvo mjesto u kategoriji Graditeljstvo (6.r.), te Nina Štifanić (7.r.), zauzela prvo mjesto u kategoriji Obrada materijala. Natjecanje je održano u prostorima matične škole Pazin.

Gaia i Nina, pobjednice na školskom natjecanju, nastupile su 2. ožujka na Županijskom natjecanju u Puli, održanom u domaćinstvu OŠ Veruda.

Gaia Benedetti osvojila je prvo mjesto, nakon lanjskog drugog mjesta!

Nina Štifanić, lani druga, i ove godine ponavlja isto uvrštenje, korak do najboljeg. Drugo mjesto!

Državno natjecanje održavalo se u Poreču od 9. do 12. travnja, u Hotelu Pical. U dvodnevnom natjecanju u kojem su učenici pisali test, izrađivali tehničku tvorevinu čak 8 sati u dva dana, te prezentirali svoj rad pred povjerenstvom, Naša Gaia zauzela je veoma dobro 12-o mjesto što dobiva posebno na značaju ako kažemo da naši učenici nemaju izvannastavnu aktivnost iz tehničke kulture, već idu praktički s nastave.

Učenike  je pratio i pripremao učitelj Dario Škrinjar.

Ekipa iz Istarske žuopanije

Gaia i njezin rad - dvokrako stepenište.

objavio: NATALI KABLAR   datum: 17. 4. 2018.