Školsko natjecanje Sigurno u prometu 2017.

U petak, 17.3.2017. godine Autoklub Pazin u suradnji sa Osnovnom školom Vladimira Nazora Pazin organizirao je prometno preventivnu akciju Sigurno u prometu 2017. Akcija je održana na Trgu slobode u Pazinu.

Sudjelovalo je stotinjak učenika Matične škole Pazin i područnih škola iz Lupoglava, Cerovlja, Tinjana, Sv. Petra u Šumi, Trviža, Karojbe i Motovina. Nakon što su pisani dio testa iz poznavanja prometnih propisa odradili na računalu u školama praktični dio  vožnje biciklom odvozili su na zadanom poligonu u centru Pazina. Zbrojem rezultata pisanog i praktičnog dijela akcije dobili smo pobjednike u dvije kategorije koji će nastupiti na županijskom natjecanju  koje će se održati u travnju u Puli.

U konkurenciji djevojčica pobjedila je Petra Merklin iz PŠ Lupoglav, druga je bila Mia Plejić iz Pazina, a trećeplasirana je Samanta Radovan iz PŠ Tinjan.

U konkurenciji dječaka najbolji je bio Andre Benčić iz PŠ Motovun, drugoplasirani je bio Mateo Sergo iz Pazina, a treće mjesto osvojio je Nikola Kajapić iz PŠ Trviž.

Cilj ove akcije je edukacija učenika o prometnim propisima i spretnosti upravljanja biciklom, a sve u cilju veće sigurnosti najugroženije skupine sudionika u prometu, a to su djeca.

Gosti akcije bili su djelatnici Policijske postaje Pazin, Područnog ureda za zaštitu i spašavanje iz Pazina i Gradskog društva Crvenog križa iz Pazina. Djelatnice Crvenog križa učenicima su demonstrirale postupak zbrinjavanja ozlijeđenih osoba pomoću umjetnih rana modeliranih na učenicima.

Nagrade i poklone učesnicima akcije donirali su : Croata osiguranje poslovnica Pazin-Buzet, Istarska kreditna banka Umag, Reginex Pazin, Svitak Pazin, Ideart Pazin, Inspekt Pazin, Kamen Pazin, pomoć u organizaciji pružili su Grad Pazin i Usluga Pazin.

Preuzeto: http://www.akpazin.hr/ak-novosti/item/186-sigurno-u-prometu-2017

objavio: BARBARA MOČIBOB ŠPERANDA   datum: 20. 3. 2017.