Europski dan jezika

Europski dan jezika svake se godine obilježava 26. rujna. Ove školske godine učenici viših razreda u suradnji sa svojim učiteljicama taj su dan obilježili vrlo zabavnim karaokama.

U srijedu, 21. rujna, za vrijeme trajanja šestog sata svi su se učenici okupili u učionici osmog razreda gdje su, u sada već tehnološki lijepo opremljenoj učionici, preko You Tube – a na „pametnoj“ ploči odgledali, i otpjevali unaprijed odabrane pjesme. Pjevale su se pjesme na hrvatskom, engleskom, talijanskom i španjolskom jeziku. Svaki je razred odabrao nekoliko pjesama koje su svi zajedno otpjevali pred ostalim razredima, a samo su dvije učenice sedmog razreda skupile hrabrost i u duetu otpjevale vrlo zahtjevnu suvremenu pjesmu „See you again“ Wiz Khalife. Dijana Krizmanić svojom je izvedbom pijevnog dijela pjesme oduševila publiku dok je Dajana Milohanić bila vrlo uvjerljiva u reperskom dijelu te su djevojke zasluženo dobile i najveći aplauz. Cijelo je druženje proteklo u ležernom tonu, a učenici su po završetku programa izrazili želju da se ovakav vid druženja ponovi još koji put tijekom školske godine.

objavio: DORIS Zajc Mofardin   datum: 17. 10. 2016.