Obilježen Svjetski dan znanosti za mir i razvoj

Povodom Svjetskog dana znanosti za mir i razvoj koji se od 2001.godine obilježava 10.studenog, učenici 8.razreda uključeni u projekt „ Kutija s pokusima“ osmislili su radionice iz fizike  za učenike razredne nastave.

Izdvojili su nekoliko pokusa, pripremili upute za izvođenje i poticali samostalnost u pristupu  i samom izvođenju pokusa. Osmaši su vodili  radionice za učenike drugog razreda, a u četvrtak, 13.studenog druga grupa učenika-mentora upućivat će i  motivirati učenike 2. i 3. razreda. Drugaši su s oduševljenjem dočekali svoje starije prijatelji i s puno žara i entuzijazma pristupili pokusiranju. Svaka je radionica trajala 10 minuta, a svi su učenici odradili po četiri radionice. Poticani da iskažu samostalnost, znatiželju i istraživački duh, mali su znanstvenici uživali u učenju i radu.

objavio: NADA ĆAKIĆ DINIĆ   datum: 6. 11. 2014.