Dani kruha i zahvalnosti Bogu, zemlji i ljudima...

U srijedu, 29. listopada, u našoj školi obilježili smo Dane zahvalnosti za plodove Zemlje.

Učenici nižih razreda su radili stari židovski kolač od jabuka, orašastih plodova i suhog voća. Djevojčice su ribale jabuke, a dječaci su usitnjavali orašaste plodove. Potom smo sve zajedno pomiješali sa suhim voćem, mrvicama,cimetom i vanilin šećerom. Od dobivene smjese oblikovali smo kuglice i uvaljali ih u kokos.

U međuvremenu, učenici predmetne nastave, pod vodstvom učiteljice Jadranke Mrak pravili su kompot od jabuka, suhih šljiva i grožđica.  Nakon što su kolači i kompot bili gotovi uslijedila je priredba i blagoslov. Tinjanski svećenik je blagoslovio hranu, a mi smo se počastili kolačima koje smo sami napravili.

Učenici 3. razreda

objavio: DAVOR PAPRATOVIĆ   datum: 31. 10. 2014.