Školska knjižnica se nalazi u centru naše škole. Knjižnica nema svoju prostoriju već dijeli hodnički dio zajedno sa informatičkom učionicom. Police i knjige na njima uredno su "naslonjene" uz sam zid škole. Sadrži zbirku knjižne i neknjižne građe prvenstveno namijenjene učenicima i nastavnicima za potrebe nastave, ali i izvannastavnih aktivnosti.

Građu čine učenički i nastavnički fond, a najveći dio obuhvaća lektiru, potom referentnu zbirku (rječnike, enciklopedije, priručnike...) te stručnu literaturu. U knjižnici se može redovito prolistati periodika stručnog sadržaja, kao i časopisi za djecu i mlade.

Radno vrijeme knjižnice je od 8:00 do 14:00.

Knjižnica radi svaki ponedjeljak i tri četvrtka u mjesecu.

Koliko sam hrabar/hrabra!

Međuškolski likovno-literarni natječaj područnih škola Sv. Petar u Šumi, Karojba, Tinjan, Motovun, Trviž i Lupoglav za 1. razrede „Koliko sam hrabar/ra?“ održan je u 2. polugodištu u siječnju i veljači 2012. godine.

Natječaj je organiziran nakon što su učenici pročitali priču Željke Horvat-Vukelja "Hrabrica". Nadali smo se da će prvašiće ta priča potaknuti da se likovno i literarno izraze i prikažu nam jedan događaj iz njihova života u kojem su pokazali izuzetnu hrabrost. Radova je bilo jako puno i doista bio je jako težak zadatak odabrati one najbolje, najhrabrice. Ipak, pobjednicu imamo. Riječ je o učenici prvog razreda iz Područne škole Tinjan, koja je jako rječito i slikovito pokazala koliko je bila hrabra kod zubara.

Čestitamo Nini Štifanić!

KOD ZUBARA

IMALA SAM 4 GODINE I MORALA SAM PRVI PUT POSJETITI ZUBARA. SJELI SMO U AUTO I KRENULI. BILA SAM JAKO PRESTRAŠENA I UZBUĐENA. ŠUTLJIVO SAM ČEKALA SVOJ RED. KREĆEM! SJELA SAM U OGROMNU STOLICU, APARATI SU ZUJALI. A JA SAM STRPLJIVO PODNOSILA SVU BOL. KADA JE SVE ZAVRŠILO BILA SAM SRETNA.

BILA SAM JAKO HRABRA.

objavio: LORETA KALIGARI   datum: 23. 4. 2012.