Školska knjižnica se nalazi u centru naše škole. Knjižnica nema svoju prostoriju već dijeli hodnički dio zajedno sa informatičkom učionicom. Police i knjige na njima uredno su "naslonjene" uz sam zid škole. Sadrži zbirku knjižne i neknjižne građe prvenstveno namijenjene učenicima i nastavnicima za potrebe nastave, ali i izvannastavnih aktivnosti.

Građu čine učenički i nastavnički fond, a najveći dio obuhvaća lektiru, potom referentnu zbirku (rječnike, enciklopedije, priručnike...) te stručnu literaturu. U knjižnici se može redovito prolistati periodika stručnog sadržaja, kao i časopisi za djecu i mlade.

Radno vrijeme knjižnice je od 8:00 do 14:00.

Knjižnica radi svaki ponedjeljak i tri četvrtka u mjesecu.

Jasna Held u našoj školi!

U srijedu, 18.04.2012.  našu školu posjetila je Jasna Held,  pripovjedačica bajki i narodnih priča.

U srijedu, 18.04.2012.  našu školu posjetila je Jasna Held,  pripovjedačica bajki i narodnih priča. Jasna Held rodom Dubrovkinja jedina je profesionalna pripovjedačica bajki u našoj zemlji. Od 1994. godine nastupa sa svojim pričama i lutkarskim predstavama. Svestrana umjetnica cijenjena i od strane renomiranih svjetskih pripovjedača redovito putuje našom zemljom i obilazi škole, vrtiće i druge odgojne ustanove održavajući seminare i radionice za djecu i odrasle.

«Bilo mi je super. Pripovjedačica je draga teta i lijepo priča i sva se uživi u bajke.»

To je samo jedan od komentara naših učenika koji su u početku bili skeptični prema osobi koja će im pričati bajke, jer oni su već veliki i što će im to,ali nakon samo nekoliko uvodnih rečenica na njihovim licima vidjelo se kako su zainteresirani i kako je u učionici vrijeme stalo i svi zajedno smo lebdjeli nekim bajkovitim daljinama.

Inače, pripovjedačica je uvela u svijet narodnih bajki učenike od 3 do 8 razreda.

objavio: LORETA KALIGARI   datum: 23. 4. 2012.