POČETAK ŠKOLSKE GODINE 2020./2021.

Poštovani učenici i roditelji,

Nadamo se da ste se uspjeli odmoriti tokom ljetnih praznika te da ste spremni za početak nove školske godine. Pošto se nalazimo na početku još jedne izazovne školske godine smatramo potrebnim upoznati vas s nekim osnovnim i korisnim informacijama prije samog početka nastave.

Nastava počinje u ponedjeljak 7. rujna u 8:00.

Prvog dana nastave učenici 1. razreda imati će nastavu do 10:30, a učenici 2.-4. razreda prva četiri sata (do 11:30).

Za učenike 5.-8. razreda će satovi biti skraćeni 10 minuta, a nastava će se odvijati po prilagođenom rasporedu sati za taj dan.

Ove školske godine učenici 1.-4. razreda neće imati školsku obuću.

Učenici 1.-4. razreda ulaze u školu na ulaz za školsku dvoranu. Iznimno za prvi dan nastave učenici 1. razreda u 8:15 ulaze na glavni ulaz. Učenici 5.-8. razreda ulaze na glavni ulaz.

Svi učenici MORAJU u torbi imati maske koje su obavezne u hodnicima.

Detaljne upute o provođenju mjera zaštite su opisane u priloženom dokumentu.

Molimo da učenici ponesu školske torbe kako bi mogli ponijeti udžbenike koje će preuzeti u školi. Za prvi dan je potrebno da ponesu jednu bilježnicu i pribor za pisanje kako bi zapisali raspored sati i osnovne informacije koje će dobiti u školi.

Prema uputama koje MZO objavilo 29. kolovoza 2020., a u dogovoru s ravnateljicom škole i uz suglasnost Razrednih vijeća, donesen je skup mjera koje će se provoditi u PŠ Sv. Petar u Šumi sa svrhom sprječavanja širenje zaraze virusom COVID-19. Skup mjera koje su navedene u priloženom dokumentu se odnose isključivo na PŠ Sv. Petar u Šumi. U skladu s uputama Ministarstva škole imaju slobodu način provođenja mjera prilagoditi svojim mogućnostima i potrebama. Većina mjera će se provoditi u svim školama no s obzirom na specifičnosti svake škole postojati će određene razlike u načinu njihova provođenja.

Nakon razgovora u kojima su sudjelovali ravnateljica škole, načelnici općina i predstavnici osnivača škole (Grad Pazin), a na temelju preporuka Hrvatskog Zavoda za javno zdravstvo i uputa MZO donesen je zaključak da u područnim školama OŠ Vladimira Nazora Pazin ne postoje uvjeti za održavanje produženog boravka. To znači da ove godine u trenutnim uvjetima nećemo imati produženi boravak.

Učenici i roditelji moraju OBAVEZNO biti upoznati s mjerama koje će se provoditi u našoj školi stoga vas molimo da pažljivo pročitate priloženi dokument jer je u njemu uklopljen i protokol ulaska u školu koji vrijedi od prvog dana nastave.

Sve navedene mjere su podložne promjenama ukoliko se uoči da su teško provedive u praksi te u slučaju promjene epidemiološke situacije.

Ove godine nećemo imati zajednički roditeljski sastanak, a o terminima pojedinih roditeljskih sastanaka će učenici biti obavješteni u školi. Svi roditeljski sastanci će biti održani on-line osim za roditelje 1. (održan 2. rujna) i 5. razreda kako bi se roditelji upoznali s novim razrednicama.

Osnovne informacije, koje bi vam inače prezentirali na zajedničkom roditeljskom sastanku, se nalaze u priloženoj prezentaciji.

Iskustvo rada na daljinu s učenicima 5.-8. razreda preko platforme Yammer je pokazalo da ta platforma nije dovoljno prilagođena potrebama učitelja i učenika te Yammer više nećemo koristiti. Od ove godine prelazimo na platformu Google Classroom koja će se koristiti u slučaju prelaska na rad na daljinu, ali i u redovnoj nastavi. Kako bi se učenici mogli prijaviti u učionice na novoj platformi potrebno je sa svojim CARNet HUSO podatcima aktivirati račun na GSuite-u. Upute za aktivaciju i prijavu se nalaze u prilogu ove objave. Navedeni račun možete aktivirati odmah, a ukoliko ćete imati poteškoća učenicima će pomoći razrednici po dolasku u školu.

Znamo da vam je puno informacija odjednom, ali vas želimo riješiti nekih nedoumica i pripremiti za početak nastave.

Srdačan pozdrav u nadi da će početak ove školske godine proći uz što manje stresa,

Veljko Ferenčak, voditelj PŠ Sv. Petar u Šumi

objavio: Veljko Ferenčak   datum: 3. 9. 2020.