DOVRŠEN PROJEKT KLIMATIZACIJE U PŠ SV. PETAR U ŠUMI

Sredstvima Ministarstva regionalnog razvoja i fondova Europske unije i Općine Sv. Petar u Šumi, kroz Program ulaganja u zajednicu, klimatizirane su učionice razredne nastave.

OŠ Vladimira Nazora Pazin i Ministarstvo regionalnog razvoja i Fondova EU 3. prosinca 2019. godine sklopili su ugovor o sufinanciranju radova i usluga za projekt: Klimatizacija Područne osnovne škole u Sv. Petar u Šumi.

Cilj provedbe projekta bio je postaviti klima uređaje u zgradi Područne škole u Sv. Petar u Šumi, što će doprinijeti većoj funkcionalnosti zgrade koja je nadograđena i obnovljena pred 17 godina, a tijekom koje nije ugrađen sustav za klimatizaciju/hlađenje prostora.

Zbog klimatskih promjena u proljetnim i ljetnim mjesecima imamo visoke temperature u radnim prostorima. U učionicama koje su orijentirane na južnu stranu, temperature dosežu i do 30 stupnjeva, što znatno otežava rad učenicima i učiteljima. Procjenjujemo da će se povećanjem vanjskih temperatura, uključivanjem klima uređaja stvoriti daleko kvalitetniji uvjeti za rad učenika i učitelja, te će prilagođene temperature znatno utjecati na kvalitetu rada, na zdravstvenu sliku učenika i funkcionalnosti školske zgrade općenito.

Vrijednost projekta je 111. 759,50 kuna.

Ministarstvo regionalnog razvoja i Fondova Europske unije odobrilo je sredstva u iznosu od 80.000,00 kuna, dok je Općina Sv. Petar u Šumi sufinancirala projekt u iznosu od 31. 759,50 kuna. Dobavljeno je i ugrađeno 8 klima uređaja marke Mitsubishi Electronic.

Općina Sv. Patar u Šumi najvitalnija je istarska općina prema popisu stanovništva iz 2011. godine te smatra svako ulaganje u mjere demografske politike i školstvo višestruko opravdanim.

objavio: Veljko Ferenčak   datum: 19. 3. 2020.