Dora u školi stvaralaštva

Dana 3.travnja 2022. godine u 19:00 sati svečano je otvoreno Novigradsko proljeće, tradicionalna smotra stvaralaštva darovitih učenika osnovnih škola iz jezično-umjetničkog područja. Smotra se odvijala online zbog provođenja epidemioloških mjera zaštite od COVID-19.

Dora Daus, učenica sedmoga razreda, sudjelovala je u radionici Novine na internetu u kojoj je pisala članke, intervjue i vijesti. Ovogodišnja tema programa bila je ogledalo, kojeg su polaznici koristili kroz sve aktivnosti tijekom radnog dana, od svakodnevnih jutarnjih tjelovježbi do rješavanja zadataka u učionicama, takozvanim Breakout rooms. Svako poslijepodne raspravljalo se o izvršenim zadatcima uz pomoć voditelja radionica, a večeri su bile rezervirane za predstavljanje sadržaja radionica svim polaznicima.

Svečano zatvaranje škole bilo je 7.travnja gdje su se polaznici i njihovi voditelji upoznali s rezultatima rada svih radionica tijekom 4 dana stvaranja.

objavio: Kristina Franović   datum: 23. 4. 2022.