Tolerantan vršnjak – nasilju bljak!

Naša škola uključila se u projekt „Tolerantan vršnjak – nasilju bljak!“ u suradnji s Udrugom „Ti si OK“ za učenike trećih i četvrtih razreda MŠ i PŠ, njihove učiteljice i roditelje.

Tijekom veljače i ožujka provodile su se aktivnosti s temom prevencije vršnjačkog nasilja uz potporu Ministarstva znanosti i obrazovanja te navedenom Udrugom koja pruža psihosocijalnu i pedagošku pomoć djeci s poremećajima u ponašanju uz vodstvo magistre socijalne pedagogije Sonje Jarebice. Održavanje projekta pripomogle su članice stručne službe škole. Susreti su se realizirali putem aplikacije Zoom.

„Mala škola socijalnih vještina“ za učenike odvijala se u tri susreta. Djeca su poučena vještinama suočavanja s raznim emocijama, teškoćama, odnosima s drugim učenicima, donošenja ispravnih odluka, suprotstavljanje s neprikladnim situacijama, spremnost na suradnju, komunikaciju i toleranciju.

Učiteljicama razredne nastave u četiri susreta projekt pruža osnaživanje i unaprjeđivanje kompetencija suočavanja s vršnjačkim nasiljem.

Predavačica ih je upoznala s brojnim tehnikama i strategijama rada u praksi.

Roditeljima je u jednom susretu održano predavanje „Socijalne kompetencije djece u izgradnji odnosa s vršnjacima“.

Sve provedene aktivnosti su evaluirane, a rezultati će biti prezentirani po završetku obrade istih.

Zahvaljujemo svima koji su sudjelovali u ovom projektu.

objavio: Kristina Franović   datum: 31. 3. 2022.