Od izvora do ušća rijeke Mirne

Učenici trećih razreda PŠ Tinjan, PŠ Sveti Petar u Šumi, PŠ Trviž i PŠ Lupoglav zajednički su u petak, 25. ožujka 2022. realizirali terensku nastavu prigodom Dana voda koji se obilježava 22. ožujka.

Prvo zaustavljanje zbilo se u Istarskom vodovodu Buzet gdje su trećaši uz stručno vodstvo razgledali izvor Sveti Ivan i postrojenje. Na dar su dobili praktične boce za vodu.

Zatim su dolinom najveće istarske rijeke Mirne, uz Motovunsku šumu, stigli do akumulacijskog jezera Butoniga. Prošetali su branom i razgledali postrojenje za pročišćavanje vode.

Potom su posjetili obližnje lječilište Istarske toplice gdje su im djelatnice pokazale objekte s ljekovitom termalnom vodom.

U Antenalu se pruža zanimljiv krajolik prostranog ušća Mirne u more gdje obitavaju raznolike ptice.

Razgled primorskog gradića Novigrada odvijao se panoramskom vožnjom.

Uz susret vršnjaka naših područnih škola, druženjem i pjesmom, kući su ponijeli ispunjen proljetni sunčan dan s mnoštvo zanimljivih utisaka i novih prijateljstava.

objavio: Kristina Franović   datum: 25. 3. 2022.