DANI HRVATSKOGA JEZIKA

Dani hrvatskoga jezika obilježavaju se svake godine od 11. do 17. ožujka. Ove godine posebno je svečano jer  Deklaracija o položaju i nazivu hrvatskoga književnog jezika slavi svoj 55. rođendan.  Manifestacijom se ističe važnost očuvanja materinskoga jezika i bogatstvo jezičnog izričaja.

Tom prigodom učenice izvannastavne skupine „Mali glagoljaši“, sašile su jastučiće urešene  glagoljičnim slovima te su pripremile prezentaciju o Aleji glagoljaša. Svoja saznanja o Aleji podijelile su s učenicima šestoga razreda održavši im predavanje o ovom spomen-obilježju posvećenome glagoljici i glagoljaštvu.

Učenici petoga razreda pisali su pjesme na čakavskome narječju, a učenici osmoga razreda pokazali su koliko znaju o hrvatskome jeziku natječući se u kvizu.

Uz igru, zabavu i kreativan rad dokazali smo da hrvatski jezik volimo znanjem.

objavio: Kristina Franović   datum: 22. 3. 2022.