Mala slobodna knjižnica

Prigodom obilježavanja Godine čitanja, u Pazinu i općinama Pazinštine postavljaju se Kućice za knjige. Jedna od njih smještena je u parku ispred općinske zgrade u Lupoglavu.  Otvorena je 20. rujna uz nazočnost pazinske knjižničarke, načelnika općine, voditelja škole i učenika četvrtog razreda.

Osim naših općina, partner na projektu je Udruga umirovljenika Pazinštine sa svojim podružnicama. Projekt se provodi u suradnji s Gradskom knjižnicom Pazin te uz financijsku potporu Ministarstva kulture i medija Republike Hrvatske. Planiraju se održati informativne radionice. Cilj programa je probuditi mjesto i okolicu na čitanje, knjigu učiniti dostupnom svima, osvijestiti korisnike o dobrobiti čitanja, aktivirati staru i zainteresirati novu čitateljsku publiku, ponuditi zanimljive sadržaje, prezentirati knjige i istaknuti važnost kvalitetnog provođenja slobodnog vremena.

U slobodnoj knjižnici može se svakodnevno knjigu posuditi, pročitati, vratiti ili svoju ostaviti drugima u kućici. To je razmjena knjiga za velike i male, bez registracije, bez članarine i bez roka vraćanja.

Knjiga nije hrana, ali je – poslastica!

Dođi, posudi, donesi, vrati, ostavi, čuvaj!

Zastani, izaberi knjigu i – čitaj!

objavio: Kristina Franović   datum: 21. 9. 2021.