Mularija

Mularija je emisija za djecu televizije PodUckun.Net koju priprema grupa učiteljica iz Opatije radi promicanja zavičajnog govora. Epizoda 18 snimljena je u srijedu, 17. ožujka 2021. u Lupoglavu, a objavljena je sljedećeg dana.

Učiteljica Sanja Albaneže iz veprinačke škole kojom smo povezani preko Parka prirode Učka, predložila nam je ideju da predstavimo raznolikost i bogatstvo našega govora te usporedimo „besede poli nas i preko Učke“. Učiteljice i učenici od 1. do 4. razreda marljivo su pripremali raznolike točke: štorijice, recitacije, literarne i likovne radove, skečeve, pitalice, pjesme i ples.

Učenici su uzbuđeno i pažljivo pratili tijek snimanja emisije i s nestrpljenjem čekali njezino prikazivanje. Bilo je zanimljivo i edukativno.

Emisiju se može pogledati na YouTube Mularija ep.18., ili preko poveznice

objavio: Marija Bašić   datum: 22. 3. 2021.